Close

NASI AMBASADORZY

MARTA ABRAMCZYK
ODBIORCA KULTURY

Pierwszym polskim filmem, który obejrzałam w kinie, byli “Bogowie”. Ucieszyła mnie możliwość pójścia do kina na polski film ze znajomymi.

WIĘCEJ
KAMILA ALBIN
ODBIORCA KULTURY

Rzadko chodzę do kina, bo teraz zdaję sobie sprawę ile informacji z filmu jest dla mnie niedostępnych, jeśli nie posiada on audiodeskrypcji.

WIĘCEJ
MACIEJ BIAŁEK
ODBIORCA KULTURY

Chciałbym, aby do jednego filmu było dostępnych kilka różnych audiodeskrypcji. Osoby, które je wykonują mają różną wrażliwość. 

WIĘCEJ
ŁUKASZ DUTKA
REDAKTOR NAPISÓW

Przed niektórymi napisy otwierają dotychczas zamknięte drzwi, innym pozwalają łatwiej i lepiej rozumieć, wszystkim dają szansę by być razem.

WIĘCEJ
WOJTEK FIGIEL
ODBIORCA KULTURY

Z audiodeskrypcją zetknąłem się 4 lata temu. Nie będzie przesadą jeśli powiem, że spotkanie z audiodeskrypcją zmieniło moje życie. Świat stał się dla mnie dostępny jak nigdy do tej pory.

WIĘCEJ
TADEUSZ GIERYCZ
ODBIORCA KULTURY

Bez audiodeskrypcji chodzi się na spektakl rzadziej. Kiedy jest, niepełnosprawni mogą zapełnić sporą część widowni.

WIĘCEJ
dr ANNA JANKOWSKA
UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI

Cieszę się, że mogę w pracy nad audiodeskrypcją łączyć praktyczne działania poprawiające życie innych ludzi. Pracujemy teraz nad dwoma aplikacjami na smartfony.

WIĘCEJ
ZOFIA KERNEDER
MOCAK

Audiodeskrypcja wydaje się być naturalnym uzupełnieniem procesu twórczego. Często pomaga zrozumieć dzieło sztuki nie tylko osobom z dysfunkcją wzroku.

WIĘCEJ
GRZEGORZ KOZŁOWSKI
TPG

Siadałem na kolanach taty, który relacjonował, co dzieje się na telewizyjnym ekranie, na którym wyświetlane były przygody Kaczora Donalda…

WIĘCEJ
IZABELA KÜNSTLER
REDAKTOR NAPISÓW

Napisy i audiodeskrypcja mają szansę odgrywać rolę edukacyjną, rozbudzać ciekawość świata, dostarczać wrażeń nieznanych i nieosiągalnych w życiu codziennym

WIĘCEJ
JUSTYNA MAŃKOWSKA
FUNDACJA KATARYNKA

Prawo do uczestniczenia w kulturze to prawo każdego człowieka. Osoba tracąc wzrok czy słuch, nie traci naturalnie praw obywatelskich. Chcemy otwierać kulturę.

WIĘCEJ
WITOLD MAZURKIEWICZ
TEATR POLSKI

Fakt, iż w środowisku tym znajdujemy tak wielu wiernych odbiorców niezmiernie mnie cieszy, a zarazem utwierdza w przekonaniu, że warto kontynuować nasz projekt.

WIĘCEJ
JERZY MOSZKOWICZ
CENTRUM SZTUKI DZIECKA

Zdaję sobie sprawę, jak ważne jest udostępnianie kultury młodym odbiorcom z dysfunkcjami wzroku i słuchu.  Staramy się budować wspólnotę młodych odbiorców kultury.

WIĘCEJ
REGINA MYNARSKA
FUNDACJA SIÓDMY ZMYSŁ

Chcemy, aby osoby niewidzące i niesłyszące miały pełniejszy dostęp do kultury. Taki jest cel naszej kampanii, skierowanej głównie do osób zarządzających instytucjami kultury.

WIĘCEJ
BEATA GROCHOWSKA
MUZEUM ŚLĄSKIE

Kiedy zaczęliśmy udostępniać nasze zbiory niepełnosprawnym zyskaliśmy nowych zwiedzających. W nowej siedzibie muzeum mamy więcej możliwości.

WIĘCEJ
JACEK LUSIŃSKI
REŻYSER

 Twórcy filmu powinni przekonywać producentów i dystrybutorów, żeby przygotowywać wersję filmu dla osób z dysfunkcją wzroku i słuchu.

WIĘCEJ
ROBERT PIASKOWSKI
DYREKTOR ARTYSTYCZNY

Chcemy, by FMF był dostępny dla jak najszerszej grupy odbiorców. Audiodeskrypcja pozwala tworzyć ofertę dla osób niewidzących.

WIĘCEJ
BEATA STRZELCZYK
PFOS

Mamy bardzo mało polskich filmów i przedstawień teatralnych dostępnych z napisami. Na świecie są już stacje telewizyjne, które dodają napisy w 100%

WIĘCEJ
dr AGNIESZKA SZARKOWSKA
UNIWERSYTET WARSZAWSKI

Cieszy mnie to, że coraz więcej osób zajmuje się napisami dla niesłyszących i audiodeskrypcją – zarówno od strony praktycznej, jak i naukowej.

WIĘCEJ
AGNIESZKA ZAJĄC,
IFF ETIUDA&ANIMA

Cieszymy się, że wielu młodych twórców filmowych na naszym festiwalu zetknęło się z audiodeskrycją i napisami dla niesłyszących. 

WIĘCEJ
ANNA ŻÓRAWSKA
FUNDACJA KULTURY BEZ BARIER

Od ponad 8 lat pracujemy na rzecz włączania wykluczonych, głównie osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu, w nurt życia kulturalnego!

WIĘCEJ
AGNIESZKA WALCZAK
AUDIODESKRYPTORKA

Największa nagroda dla audiodeskryptora? Uśmiech. Zadowolonego odbiorcy. Bo przecież robimy to dla nich. Wspaniałych, ciekawych świata ludzi.

WIĘCEJ

CHCESZ ZOSTAĆ AMBASADOREM?